BİZİM BU ŞEREFE LAYIK OLDUĞUMUZ SENDİKAMIZIN GİRİŞİMLERİYLE TESCİLLENDİ.

Yıllardır, öğretmen harici kadrolara verilmeyen HİZMET ŞEREF BELGESİ sendikamızın girişimleri sonucunda eğitim çalışanlarının tümüne verilecektir.

Sendikamız genel merkezince başlatılan "BİZ BU ŞEREFE LAYIK DEĞİLMİYİZ!! Sloganıyla şekillenen ve 81 il valiliğine resmi uyarı yazısıyazılarak "Hizmet Şeref Belgeleri"nin Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan TÜM KADROLARA verilmesi gerektiği konusunda yaptığımız çalışmalar neticesinde olumlu sonuçlar alınmış olup, haklı talep ve önerilerimiz yerinde görülmüştür.

Genel Merkezimizin Uyarı yazısı doğrultusunda çalışmalarına hız veren Teç-Sen Kayseri Şubemizin konu ile ilgili yazısınacevaben M.E.B. Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın uygun görüş yazısı ile bu konuya son nokta koyulmuştur.

Bundan böyle Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarından hizmet sınıfı ayrımı gözetilmeksizin emekli olan tüm eğitim çalışanlarına hizmet şeref belgesi verilecektir. Sendika olarak konu ile ilgili olarak illerde yapılacak uygulamaların yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz.Facebook'ta Paylaş yorum ekle

picture picture pictureKültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım