Valiliklerce Esnek ve Uzaktan Çalışma Uygulamalarının İptal Edilmesine Anlam Veremiyoruz!

GENEL BAŞKAN ÜMİT DEMİREL :"Cumhurbaşkanlığımızca Her Hafta KORONAVİRÜS İle İlgili Tedbir Üstüne Tedbir Açıklanırken, Bazı İllerin ve İlçelerin Uzaktan ve Esnek Çalışmaları İptal Etmesine Anlam Veremiyoruz"


81 İL VALİLİĞİNE RESMİ YAZI YAZDIK!


Dünya genelinde salgın haline gelen COVİD-19 -Koronavirüsün etkileri ülkemiz genelinde devam etmektedir. Covid-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığımız koordinesinde Bilim Kurulunun tavsiye kararlarıyla birlikte ülkemiz genelinde tedbirler alınmak ve Cumhurbaşkanlığımızca açıklanmakta olup söz konusu tedbirlerin bazı illerimizde yanlış anlaşıldığı ve uygulandığı sendikamıza gelen şikayetlerden anlaşılmaktadır.

            Cumhurbaşkanlığımızın genelgesi kapsamında bütün illerimizde “Esnek Çalışma” ve “Uzaktan Çalışma” uygulaması geçilmiştir. Ancak en son Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile çalışma saatleri 10:00-16:00 olarak değiştirildiğinden bazı illerimizde esnek ve uzaktan çalışma uygulamasının iptal edildiği görülmektedir.

            Ancak; söz konusu Cumhurbaşkanlığımız genelgesi, esnek ve uzaktan çalışma uygulamasına kaldırmamış, aksine tedbirlerin daha da artırıldığını ifade etmektedir. Bazı illerimizde/ilçelerimizde esnek ve uzaktan çalışma uygulamasının kaldırılmasının Cumhurbaşkanlığımızca alınan tedbirlerin uygulanmamasına veya eksik uygulanmasına neden olduğu açıktır.

            Bu nedenle; Cumhurbaşkanlığımızın genelgelerine uygun olarak hem çalışma saatlerinin değiştirilmesi hem de esnek ve uzaktan çalışma uygulamasına devam edilmesi hususunda;

            Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim. 


ÜMİT DEMİREL - GENEL BAŞKAN

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 

 

                                                                                                   


Facebook'ta Paylaş yorum ekle
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım