Deprem Tazminatı Ödemesinin Uzatılması Konusu İçişleri Bakanlığı’nca Değerlendirilecek.

Elazığ ili Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem sonucu  Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personele 24/01/2020 tarihinden itibaren 6 ay süreyle tazminat ödenmişti. Söz konusu tazminat ödemesi 23/07/2020 tarihinde sona ermişti.

İl genelinde deprem sonucu oluşan mağduriyetlerin devam etmesi, depremin yıkıcı etkilerinin çok büyük olması ve etkilerini giderek daha fazla hissedilmesi, kira ücretlerinin yükselmesi yeni yapılacak olan binalara hak sahiplerinin borçlanması gibi nedenlerle ekonomik olarak Elazığ ilimizdeki yaşam koşulları üzerinde depreminin etkisinin halen daha devam ettiğinden bahisle deprem tazminatı ödemesinin il genelinde görev yapan tüm kamu personelini kapsayacak şekilde 6 ay daha uzatılması için sendika olarak Cumhurbaşkanlığı Makamına resmi olarak talepte bulunmuştuk.

Cumhurbaşkanlığı’nca sendikamıza gönderilen yazıda özetle: talebimizin İçişleri Bakanlığı’nca değerlendirileceği,uygun görülmesi halinde gerekli mevzuat çalışmasının yürütülmesi ve/veya cumhurbaşkanlığına teklifte bulunulması yönünde İçişleri Bakanlığı’na talimat verildiği belirtilmiştir.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.Facebook'ta Paylaş yorum ekle

pictureKültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım